En gerçek haliyle, arap sabununu yeniden keşfedin.

Kimyasallardan arınma sürecini kullandığınız doğal temizlik ürünleri ile desteklemeniz için en uygun temizleyici alternatifidir. Zeytinyağlı ve Ayçiçek yağlı Arap Sabunlarımız, içeriğinde kimyasal bulunan temizleyicilerin yerine, güvenle kullanabileceğiniz etkili bir temizleyicidir.

Ev temizliğinde, kıyafetlerin ve eşyaların temizliğinde, halı yıkama gibi temizlik işlerinin yanı sıra, sulandırılıp püskürtülerek bitkilere dadanan böceklere ve mantarlara karşı da kullanabileceğiniz Arap sabunlarımız o kadar doğaldır ki, bebeklerinizin dahi zarar görmediği, insana dair bir temizlik sunar.

% 100 yenilebilir yağlar kullanılarak üretilen sabunlarımız hiçbir koruyucu, parfüm, koku ve kimyasal madde içermediği gibi el yapımı ve butik üretimdir.

Yukarıda verilen bilgiler, çeşitli makale ve kullanıcı deneyimleri doğrultusunda hazırlanmıştır. Tedavi iddası içermez. Ürünlerimizin hiçbirisi İlaç değildir. Hastalık ve tedavi için lütfen doktorunuza danışınız.

6 Replies to “Zeytinyağlı ve Ayçiçek Yağlı Arap Sabunu”

 1. Merhaba Ferda Hanım, acaba zeytinyağlı arap sabununun içinde bulunan potasyum hidroksit zararlı değil mi? İnternette araştırdığımda güçlü ve tehlikeli bir kimyasal olduğunu gördüm. Bu nedenle ürünün içinde bulunan bu kimyasalı kullanmamız, solumamız sağlığımıza zarar vermez mi? Şimdiden teşekkürler.

  1. Merhaba,
   Sabun yağdan yapılır. Yağlar asidiktir, yüksek alkali madde ile reaksiyona girerek sabunlaşma gerçekleşir. Artık alkali madde ve yağ kalmaz ve sabun ortaya çıkar. Markette satılanlar sabun değil deterjandır. Sabunlarımız yağlar ve potasyum hidroksit kullanılarak yapılır. Sabunlaşma süreci sonunda yağ da kalmaz, kostik de. Aksi takdirde yıkanırken yağa bulanırdık ve yanardık değil mi? Sabun yapmanın başka yolu yoktur. Kül suyu da kostiktir, bunu soracaksanız. Kül yanık artığıdır. Yağı sabunlaştımak için gerekli olan yüksek alkaliyi sağlamanın ötesinde bir çok yan ürünü (yanık) de sabuna taşır ki bizim tercih etmeme sebebimiz budur.

   Detaylı bilgi için aşağıdaki link üzerinden incelebilirsiniz.
   https://www.fermentemutfagimyasam.com/2017/08/sabun-baz-kul-suyu-ve-kostik-meselesi.html

   1. Teşekkür ederim, yazınız oldukça açıklayıcı olmuş. Gönül rahatlığıyla kullanacağım.

  1. merhaba, sorunuz cevaplanmıştır, bizim tarafımızdan herhangi bir silme işlemi yapılmamıştır, sağlıklı günler dileriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir