Siyez Unu

Siyez Unu

18/03/2019 0 Yazar: Fermente Mutfağım

Antik bir lezzetin yeniden doğuşu.

Dünyanın en eski buğdayı ve doğanın el değmemiş özgün lezzeti!

Siyez Buğdayı, 10.000 yıl önce tarımın doğumunda ekilen ilk yiyeceklerden biriydi. Bu sebeple “Siyez Unu”, dünya üzerinde genetiği değiştirilmemiş tek un olarak biliniyor. Antik bir un olan Siyez Unu, buğdayın kepek, rüşeym gibi tüm haliyle taş değirmende öğütülmüş tam undur.

Verimi artırmak için kullanılan yoğun tarım yöntemleri, bugünün buğdayından lezzeti ve yaşamsal besinleri çıkardı. Siyez Unu ile, aslında buğdayı, doğanın tasarladığı gibi tadabilirsiniz.

Siyez Unu, normal unlardan % 30 daha fazla protein ve %30 daha az nişastanın yanı sıra bol B vitaminleri ve Demir gibi iz mineralleri içerir. Bu ekstra besinler, doğrudan boş kalorilere değil, daha fazla enerji ve daha fazla sağlık hissine dönüşür.

Hiçbir zaman hibritlenmemiş, yani farklı bir genle eşleşme yapılarak genetiği değiştirilmemiş ve sadece 2 set kromozom içeren tek buğdaydır. Siyez Un’undaki glüten, birçok insanın sindiremediği yüksek molekül ağırlıklı proteinlerden yoksundur. Modern buğdaylara karşı hassassanız, Siyez unu lezzetli bir alternatif sunabilir.

Fermente Mutfağım olarak, genetiği değiştirilmemiş bu antik lezzeti tekrar ortaya çıkarıyoruz ve gerçek, doğal, sağlıklı olanı sizlere sunuyoruz.

Yukarıda verilen bilgiler, çeşitli makale ve kullanıcı deneyimleri doğrultusunda hazırlanmıştır. Tedavi iddası içermez. Ürünlerimizin hiçbirisi İlaç değildir. Hastalık ve tedavi için lütfen doktorunuza danışınız.