Şirden Mayası

Şirden Mayası

06/03/2019 0 Yazar: Fermente Mutfağım

Bu toprakların zenginliği ve kültürümüzün iyileştirici gücü Şirden Mayası,

“Helal sertifikası” ile memnuniyetle kullanmanız için Fermente Mutfağım’da.

Unuttuğunuz bir lezzeti ve ihtiyacınız olan sağlığı “Helal Sertifikası” ile birlikte geri getiriyoruz.

Organik bir maya olan ve geleneklerimizde de önemli yer tutan Şirden Mayası, en saf peynir mayasıdır. İçerdiği zengin simbiyotik bakteriler ve probiyotikler sayesinde sağlıklı ve kaliteli peynir üretmenin temel koşulu olan Şirden Mayası, hiçbir katkı maddesi içermez. Böylece siz de, tamamen katkısız ve doğal peynir üretebilirsiniz.

Sağlıklı ve katkısız peynir üretmek için, her sürecinde genetiği bozulmamış ürünler kullanmanız gerekir. Marketlerde ve peynircilerde satılan peynirlerin çok büyük bir bölümü endüstriyel maya ile yapılır. Bu da demek oluyor ki, tüm bu mayaların genetiği değiştirilmiş ve doğallığı bozulmuştur. Peynir yapımında kullandığınız süt ne kadar organik de olsa, endüstriyel maya ile karıştığında ortaya GDO’lu bir ürün çıkar.

Bağışıklık sistemini güçlendiren, proteini parçalamaya yarayan enzimler ihtiva eden, sindirim enzimleri ve faydalı bakteriler açısından zengin olan Şirden Mayası ile kolaylıkla peynir üretebilirsiniz.

Sağlığınızı tehlikeye atan ve kimyasal süreçlerle genetiği bozulmuş ürünler yerine, her sürecine hakim olduğunuz ve organikliğinden emin olduğunuz ürünleri gönül rahatlığıyla kullanın.

Şirdan mayası ile damaklarınızın özlediği bir lezzete ve sağlığınıza kavuşun.

Yukarıda verilen bilgiler, çeşitli makale ve kullanıcı deneyimleri doğrultusunda hazırlanmıştır. Tedavi iddası içermez. Ürünlerimizin hiçbirisi İlaç değildir. Hastalık ve tedavi için lütfen doktorunuza danışınız.