Organik Toz Zencefil

Organik Toz Zencefil

12/04/2019 0 Yazar: Fermente Mutfağım

“Zencefilin gerçekte nasıl olduğunu merak edenler, eşsiz aromasıyla bu kavanozda bulabilir.

En doğal enerji kaynağı “Organik Toz Zencefil”, antioksidanlarla dolu olduğu gibi manganez, potasyum, bakır ve magnezyum gibi vitamin ve mineral içeriği yüksektir.

Zencefil, sağlığı geliştiren geniş yararları sebebiyle evrensel bir ilaç olarak bilinir. Sindirime yardımcı olmak, mide bulantısını azaltmak, kan dolaşımını artırmak, grip ve soğuk algınlığı ile savaşmaya yardımcı olması sebebiyle geleneksel/alternatif tıbbın çeşitli şekillerinde çok uzun bir kullanım geçmişine sahiptir.

Yüksek besin değerleri ve içeriğindeki bioaktif bileşenler sayesinde dünyadaki en sağlıklı baharatlardan biri olan zencefil, güçlü anti-inflamatuar ve antioksidan etkiye sahiptir.

Ayrıca beyin işlevini doğrudan geliştirebileceğine dair etkilerini araştırmak üzere orta yaşlı 60 kadınla yapılan çalışmada zencefil ekstresinin beyin fonksiyonlarındaki reaksiyon süresini ve çalışma hafızasını iyileştirdiği gösterilmiştir.

Organik Zencefil Tozu, en iyi çaylar, tatlılar, meyve suları, ev yapımı reçeller veya turşular, ekmekler, tatlılar, kurabiyeler ve ızgara sebzeler gibi lezzetli yemeklerde kullanılan geniş kullanım alanına sahip bir baharattır.

Organik sertifikalı ve besin değerlerini en iyi şekilde koruyacak şartlarda üretilen, Organik Zencefil Tozu; glütensiz, şeker ilavesiz ve vegan olarak Fermente Mutfağım güvencesiyle.