Organik Tatlandırıcı Elma Suyu Konsantresi

Organik Tatlandırıcı Elma Suyu Konsantresi

01/04/2019 6 Yazar: Fermente Mutfağım

Hafifliği, lezzeti ve düşük Gİ’si ile içeceklerde, pasta ürünlerinde ve tatlılarda kullanılacak en tatlı alternatif.

%100 organik elma suyundan elde edilen her bir organik damlanın, tatlı bir şifaya dönüştüğü Organik Elma Suyu Konsantresi, sağlıklı olarak hayatta kalmak için standart rafine şekere en doğal alternatif.

Etkili bir tatlandırma gücüne sahip ve sakaroz içermeyen bu doğal meyve şekeri karışımı düşük bir glisemik indeks(Gİ) sunar.

Peki nedir “Glisemik İndeks”?

Glisemik indeks(Gİ); karbonhidrat içeren bir yiyeceğin hazmedilip kana geçtiğinde kan şekerini yükseltme hızıdır. Glisemik indeksi yüksek besinler vücutta kan şekerini hızlıca yükseltir ve buna bağlı hastalıklara kapı aralar.

Öğünlerimizde ve diyetlerimizde düşük Gİ’li besinler tüketmeliyiz. Böylece; kan şekerinde ani iniş çıkışlar olmaz, ihtiyacımız olan enerji depolanmış yağlarımızdan sağlanmış olur. Sık sık da insülin hormonu salgılanmadığı için insülin ve leptin direnci de gelişemez. Karaciğer, pankreas, mide ve bağırsaklar görevlerini tamamlayabilir, dinlenme ve toparlanma imkanı bulabilir. Eklem ağrıları ve artrit gelişmez, oluşmuş olanlar ise geriler. Bağışıklık sistemi güçlenir. Şeker hastalığı gelişmez. Diyabet hastalarında şeker kontrolü daha iyi sağlanabilir. Her türlü kanser riski azalır. Tansiyon normale döner. Vücuttaki kalori yükünü azaltır.

Organik Elma Suyu Konsantresi, meyve tadı ve kokusu içermez. Renksiz ve kokusuzdur.

Çay, kahve, süt gibi sıcak ve soğuk içeceklerde kullanabileceğiniz gibi, pasta, kurabiye, reçel ve sütlü tatlılarda şeker yerine kullanabileceğiniz bu lezzet sırrı ile, mutfağınızda ve damağınızda doğal bir fark yaratın.