Organik Soğuk Sıkım Hindistan Cevizi Yağı

Organik Soğuk Sıkım Hindistan Cevizi Yağı

07/03/2019 4 Yazar: Fermente Mutfağım

Sağlığa lezzetli bir yer açın.

Saf, organik sertifikalı, soğuk sıkım hindistan cevizi yağı ile sağlıktan gelen lezzeti ve doğallığı keşfedin.

Tropik bölgelerde yetişen hindistan cevizi meyvesinin beyaz bölümünün kurutulması ve soğuk sıkım yöntemi ile sıkılmasıyla elde edilen bir yağdır. Laurik ve miristik asit benzeri doymuş yağlar içeren hindistan cevizi yağı, karaciğer tarafından işlenir ve hızlıca enerjiye dönüşür.

İçeriğindeki %46 oranındaki Laurik asit sayesinde bağışıklık sistemi üzerinde son derece önemli etkileri olan hindistan cevizi yağının diğer faydalarına da değinelim;

Anti-mikrobik, antibakteriyel ve mantar önleyicidir.

D vitamini, kalsiyum, magnezyum ve pek çok faydalı mineralin emilimini arttırır. Mineral emilimini güçlendirmesi sağlıklı dişler ve kemikler için oldukça önemlidir.

Kemik erimesini geciktirir.

Mide mukozasını korur, mide rahatsızlıklarını azaltır.

Konsantrasyon ve zihinsel aktiviteler üzerinde olumlu etkisi vardır. İçeriğindeki Laurik asit oranı sebebiyle son yıllarda “Alzheimer” araştırmalarında sık sık kullanılmaktadır.

İyi kolesterolü artırır ve kan basıncını düşürür.

Kan şekerini dengelediği için insülin kontrolünde etkilidir.

Sağlınıza önemli etkileri olan organik sertifikalı “Soğuk Sıkım Hindistan Cevizi Yağı”nı Fermente Mutfağım güvencesi ile kolayca temin edebilirsiniz.

Mutfağınız için en sağlıklı karışım!

Organik sertifikalı “Soğuk Sıkım Hindistan Cevizi Yağı”nı yemeklerinizde, kek, pasta ve tatlı yapımında kullanabilirsiniz.

Yukarıda verilen bilgiler, çeşitli makale ve kullanıcı deneyimleri doğrultusunda hazırlanmıştır. Tedavi iddası içermez. Ürünlerimizin hiçbirisi İlaç değildir. Hastalık ve tedavi için lütfen doktorunuza danışınız.