Organik sertifikalı baharatlar

Organik sertifikalı baharatlar

28/06/2019 0 Yazar: Fermente Mutfağım

Şimdi mangal zamanı… Organik sertifikalı baharatlarımız yemeklerinize ekstra lezzet katmak için en sağlıklı yöntem! Herkes yemeklerinize “Bunun içine ne koydun şahane olmuş!” diye şaşırıp kalacak. İşte 5’li baharat setinin lezzet üyeleri:

Toz Zerdeçal: İlaçlanma ve işlem görmemiş, en doğal haliyle sofranızda. Az miktarda kullanıldığında bile tüm lezzeti değiştirecek güçte. Mangal ve ızgara yemeklerinde kullanın ve lezzet farkını görün. İçeriğindeki kurkumin maddesinin diyabet tedavilerinde pozitif etkisi bilinir. Çok güçlü anti-enflamatuar (iltihapla savaşan) etkiler gösterir ve kuvvetli bir anti-oksidandır.

Toz Zencefil: Özellikle mangal keyfi yaparken et ve tavuk yemeklerinize ayrı bir tat katacak. Sırrınızı paylaşmak istemeyebilirsiniz!

Seylon Toz Tarçın: Sri Lanka’dan gelen gerçek Seylon tarçın (CeylonCinnamon), Çin Tarçını ile karıştırılmamalı. Çayınızdan pastanıza, et yemeklerinden ızgara yemeklerine kadar çok çeşitli kullanabilirsiniz.

Seylon Çubuk Tarçın: Şimdi çayınıza sadece bir parça çubuk tarçın katın ve arkanıza yaslanıp rahatlayın… Tarçının bilinen olumlu etkileri oldukça fazladır. Kan şekeri seviyesini kontrol altına alır ve aniden bastıran tatlı krizlerini dizginler. ‍‍Yorgunluğu, baş ağrılarını ve açlık duygusunun sık sık ortaya çıkmasını önler.

Tane Karabiber: Klasik tatlardan, zirai ilaç görmemiş, en doğal haliyle. Tüm baharatlar glutensiz, vegan, şeker ilavesiz ve en önemlisi Organik sertifikalıdır, piyasadaki baharatların temizliğine ve doğallığına güvenmek çok zor. Gözünüz arkada kalmasın.

Yukarıda verilen bilgiler, çeşitli makale ve kullanıcı deneyimleri doğrultusunda hazırlanmıştır. Tedavi iddası içermez. Ürünlerimizin hiçbirisi İlaç değildir. Hastalık ve tedavi için lütfen doktorunuza danışınız.