Organik Kombucha Çayı

Organik Kombucha Çayı

27/02/2019 0 Yazar: Fermente Mutfağım

Fermente Mutfağım olarak Türkiye’nin ilk ve tek Organik Sertifikalı Kombucha Çayını üreterek size sunmaktan gurur duyuyoruz.
Organik sertifikalı kombucha çayımız rafine şeker içermez.
Organik siyah çay, Organik Tatlandırıcı Elma Suyu Konsantresi ve içme suyu ile fermente edilmiştir.
Fermente Mutfağım Kombu çayları fermantasyonun faydalarını arttırmak için 1 aya yakın fermente edilir ve sonrasında şişelenir.
Pastörize edilmemiş çiğdir. (Raw)
Kombo çayının antioksidan gücü, sindirim sisteminde kargaşa yaratan serbest radikallere karşı koyar. Bununla birlikte, kombucha sindirimi desteklemesinin en büyük sebebi, yüksek seviyelerde yararlı asit, probiyotikler, amino asitler ve enzimlerdir.
Kombucha bakteriler içermesine rağmen, bunlar zararlı patojen bakteriler değildir. Bunun yerine, bağırsak ve sindirim sisteminde “kötü” patojen bakterilerle rekabet eden faydalı türlerdir.
Kombucha sadece sindirime yardım etmez; Zihninizi de koruyabilir. Bunu başarabilmenin bir yolu, içerdiği B vitaminleridir. B vitaminleri, özellikle de B12 vitamini, enerji seviyelerini arttırdığı ve genel zihinsel sağlığa katkıda bulunduğu bilinmektedir.
Yüksek vitamin B12 içeriği, bazen kuru kombucha ürünleri içeren takviyelerin bir nedenidir.
Bağırsak onarımı işlevi aynı zamanda ruh sağlığında da rol oynar. Depresyon , özellikle kötü bağırsak geçirgenliğinin inflamasyona katkıda bulunma şekline bağlı olarak, sızıntılı bağırsakların önemli bir belirtisi olabilir .

Yukarıda verilen bilgiler, çeşitli makale ve kullanıcı deneyimleri doğrultusunda hazırlanmıştır. Tedavi iddası içermez. Ürünlerimizin hiçbirisi İlaç değildir. Hastalık ve tedavi için lütfen doktorunuza danışınız.