Organik Ham Kakao Henüz tadılmamış aroması ve faydaları, fabrika görmemiş halinde gizli. “Siyah Altın” veya “Tanrıların Yiyeceği” diye bilinen, yaklaşık 1000 yıldır kullanılan doğanın bu eşsiz parçası; insan sağlığı için şaşırtıcı ve benzersiz bir gıda. Bu muhteşem besin kaynağı, yapılan araştırmalarla da desteklenen, içerdiği mineral ve antioksidanlar sebebiyle birçok gıdadan daha etkili.

Kakaoyu binlerce yıldır bu kadar önemli bir besin kaynağı haline getiren ise; potasyum, demir, magnezyum, fosfor, çinko, bakır, manganez ve selenyum gibi mineraller açısından zengin ve en etkili antioksidan kaynaklarından biri olması. İşte yıllar önce bu besine “Tanrıların Yiyeceği” denilmesinin sebebi de bu zengin içerik. Bu güçlü antioksidan ve mineral kaynağı; beyin fonksiyonlarını geliştirir, kan şekerini dengeler, kan dolaşımını artırır, bağışıklık sistemini güçlendirir ve doğal bir antidepresan’dır.

Fermente Mutfağım “Organik Sertifikalı Ham Kakao”, kakao çekirdeğinin ısıl işlem görmeden en sade hali ile kullanımınıza sunulmuştur. Böylece muhteşem içeriği korunmuştur. Hiçbir kimyasal ve koruyucu kullanılmadığı gibi glüten ve ilave şeker içermez.

Yukarıda verilen bilgiler, çeşitli makale ve kullanıcı deneyimleri doğrultusunda hazırlanmıştır. Tedavi iddası içermez. Ürünlerimizin hiçbirisi İlaç değildir. Hastalık ve tedavi için lütfen doktorunuza danışınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir