Organik Ham Kakao ve Organik Seylon Çubuk Tarçın

Organik Ham Kakao ve Organik Seylon Çubuk Tarçın

08/07/2019 0 Yazar: Fermente Mutfağım

Fermente Mutfağım’ın iki yoğun ve çarpıcı lezzetiyle tanışın: Organik Ham Kakao ve Organik Seylon Çubuk Tarçın.

Eski dönemlerde “Tanrıların Yiyeceği” olarak bilinen, mucizevi faydaları olan Kakao çekirdeğinin en saf ve ısıl işlem görmemiş hali Fermente Mutfağım’da!
Organik ham kakaoyu tattıktan sonra bildiğiniz kakao ile alakası olmadığını anlayacaksınız.

Benzersiz bir besin kaynağı olan “Organik Sertifikalı Ham Kakao”, içerdiği mineral ve antioksidanlar sebebiyle birçok gıdadan daha etkilidir; beyin fonksiyonlarını geliştirir, kan şekerini dengeler, kan dolaşımını artırır, bağışıklık sistemini güçlendirir ve doğal bir antidepresan’dır.

Potasyum, demir, magnezyum, fosfor, çinko, bakır, manganez ve selenyum gibi mineraller açısından zengindir.

Hiçbir kimyasal, koruyucu, gluten ve ilave şeker içermez. Organik Ham Kakao’yu hamur işleri dışında kahvenize ekleyebilir, kefir içine ekleyebilir, çikolata yapabilirsiniz.

Bulabileceğiniz en gerçek tarçın, piyasadaki Kasia (Çin) tarçınlarından farkını kolaylıkla ayırt edebileceğiniz Organik Seylon Çubuk Tarçın’dır.
Seylon tarçının egzotik tadı ve mis kokulu aroması, marketlerde satılan tarçınlardan farklıdır.

Sonbahar ve kış aylarında sıcak içecek ve tatlılarda aroma verici olarak kullanılan tarçın, şeker hastalarında insülin hassasiyeti ve glikoz taşınmasına yardımcı olur.

Kolesterolün düşmesinde, vücuttaki toksinlerin atılmasında; mide ve bağırsak rahatsızlıkları, sindirim yetersizliği, spazmlar ve şişkinlik hissini gidermede etkili olduğunu gösteren çalışmalar da var.

Organik Sertifikalı, glütensiz, vegan ve şeker ilavesiz Seylon Çubuk Tarçın ile lezzete en sağlıklı yoldan ulaşın.