Güneş ışınlarından koruması, cildi beslemesi, nemi dengelemesi, vb. gibi birçok faydası sayesinde, çarşıdan aldığınız bir tane “Nar Çekirdeği Yağlı Güneş Kremi”, eve geldiğinizde yine binlerce faydaya dönüşür.

Narın dahili olarak kullanıldığı zamanki birçok iyileştirici faydaya rağmen, topikal olarak kullanıldığında daha da fazla fayda sunar. Güçlü bir anti-inflamatuar özellik sunan eşsiz omega-5 yağ asidi olan punik asit, cilde yaşlanmayı yavaşlatmaya yardımcı olmak ve güneş hasarına karşı koruma sağlamak da dahil olmak üzere, içeride ve dışarıda hasara neden olabilecek serbest radikallerden uzak durma yeteneği sağlar.

Nar çekirdeği yağlı güneş kremi 20 spf değerinde koruma sağlar. Bu da zararlı güneş ışınlarına karşı %95-97 oranında koruma demektir. Piyasada satılan birçok ürünün 50 üzerinde spf değeri vadetmesi yalnızca bir pazarlama taktiğidir. Bu ürünlerin daha iyi koruma sağladığı anlamına gelmez.

Cildinize en sağlıklı korumayı sağlayan “Nar çekirdeği yağlı güneş kremi” içerdiği yağlar sayesinde, cildin dış tabakasında bulunan majör hücreler olan “keratinositleri” uyarır. Bu, daha genç bir görünüm ortaya çıkarmak için cildin yeniden canlandırılması ve onarılmasının yanı sıra cilt hasarının tersine dönmesine yardımcı olur.

Nar Çekirdeği Yağlı Güneş Kreminin içerdiği C vitamini gibi güçlü antioksidanlar cildin esnekliğini artırır ve cilt tonunu geliştirir. Sağlıklı, parlak ve genç bir cilt oluşturmak için cildin pH seviyesini dengeler.

Besin açısından zengin bu krem, cilde sürüldüğünde derinlemesine nüfuz ederek kalıcı bir nemlendirici etki sağlar ve yağ kalıntısı bırakmaz.

El yapımı ve yenilebilir “Nar Çekirdeği Yağlı Güneş Kremi”; Bitkisel gliserin, Hindistan cevizi yağı, Doğal mineral çinko oksit, Nar çekirdeği yağı, Shea yağı ve Lavanta yağı içerir.

Yukarıda verilen bilgiler, çeşitli makale ve kullanıcı deneyimleri doğrultusunda hazırlanmıştır. Tedavi iddası içermez. Ürünlerimizin hiçbirisi İlaç değildir. Hastalık ve tedavi için lütfen doktorunuza danışınız.

8 Replies to “Nar Çekirdeği Yağlı Güneş Kremi”

 1. Merhaba nar çekirdeği güneş kreminiz uva ve uvb den de koruyor mu?malum ikisi de zararlı maalesef

  1. Merhaba,

   Ürün içeriğindeki yağların özellikle de doğal mineral çinko oksitin UVA,UVB koruması sağladığı bilinmektedir. sağlıklı günler dileriz.

 2. Merhaba,

  Ürünün UVA, UVB koruması da içerdiği belirtilmiyor. Ayrıca “güneş lekelerine karşı koruma sağlar” da denmiyor. Tüm bunlar için de koruma sağlıyor mu? Güneşin zararlı etkilerinden korur deniyor ama o zararlardan kastınız UVA, UVB ve lekeler için geçerli mi?
  İyi çalışmalar,

  1. Merhaba,

   Ürün içeriğindeki yağların özellikle de doğal mineral çinko oksitin UVA,UVB koruması sağladığı bilinmektedir. sağlıklı günler dileriz.

 3. Merhabalar;

  Güneş yağı hamileler için uygun mudur içeriği organik zararsız maddelerden oluşuyor ama yine de sormak istedim.

 4. merhaba koullanım süresi var mıdır kremin..açıldıktan sonra ve açılmadan ??

  1. Merhaba, kozmetik ürünlerimizde üretim tarihi bulunmamaktadır, kapağı açıldıktan sonra mevzuat gereği 1 yıl içerisinde kullanılması gerekiyor, fakat uygun saklama koşullarını sağlamanız durumunda daha uzun süreli kullanım sağlayabilirsiniz. Sağlıklı günler dileriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir