Nar Çekirdeği Yağlı Gündüz Kremi

Nar Çekirdeği Yağlı Gündüz Kremi

01/04/2019 10 Yazar: Fermente Mutfağım

Cildi beslemesi, nemi dengelemesi, vb. gibi birçok faydası sayesinde, çarşıdan aldığınız bir tane “Nar Çekirdeği Yağlı Gündüz Kremi”, eve geldiğinizde yine binlerce faydaya dönüşür.

Narın dahili olarak kullanıldığı zamanki birçok iyileştirici faydaya rağmen, topikal olarak kullanıldığında daha da fazla fayda sunar. Güçlü bir anti-inflamatuar özellik sunan eşsiz omega-5 yağ asidi olan punik asit, cilde yaşlanmayı yavaşlatmaya yardımcı olmak ve gündüz hasarına karşı koruma sağlamak da dahil olmak üzere, içeride ve dışarıda hasara neden olabilecek serbest radikallerden uzak durma yeteneği sağlar.

Cildinize en sağlıklı korumayı sağlayan “Nar çekirdeği yağlı gündüz kremi” içerdiği yağlar sayesinde, cildin dış tabakasında bulunan majör hücreler olan “keratinositleri” uyarır. Bu, daha genç bir görünüm ortaya çıkarmak için cildin yeniden canlandırılması ve onarılmasının yanı sıra cilt hasarının tersine dönmesine yardımcı olur.

Nar Çekirdeği Yağlı Gündüz Kreminin içerdiği C vitamini gibi güçlü antioksidanlar cildin esnekliğini artırır ve cilt tonunu geliştirir. Sağlıklı, parlak ve genç bir cilt oluşturmak için cildin pH seviyesini dengeler.

Besin açısından zengin bu krem, cilde sürüldüğünde derinlemesine nüfuz ederek kalıcı bir nemlendirici etki sağlar ve yağ kalıntısı bırakmaz.

El yapımı “Nar Çekirdeği Yağlı Gündüz Kremi”; Bitkisel gliserin, Hindistan cevizi yağı, Doğal mineral çinko oksit, Nar çekirdeği yağı, Shea yağı ve Lavanta yağı içerir.