Lavanta Yağlı Bebek Sabunu

Lavanta Yağlı Bebek Sabunu

09/08/2019 0 Yazar: Fermente Mutfağım

Lavanta Yağlı Bebek Sabunumuz
Bebek cildinin hassasiyetine uygun olarak ürettiğimiz el yapımı sabunumuz soğuk press yöntemiyle üretilmiştir. “Dermatolojik, Alerjen ve paraben içermez” Testlerinden başarıyla geçerek bebek cildine uygunluğu onaylanmıştır.

Doğal Sabunlar Göz yakar mı?
Eskiden anneler bebeklerini, doğal el yapımı sabunlarla yıkardı. Yıkanırken sabunun, gözümüze kaçarsa gözümüzün yanacağını bilerek büyüdük biz. Bebekken bizi annelerimiz gözümüze sabun kaçırmadan yıkadı ve bize de bebeklerimizi böyle yıkamayı öğreti. Göz yakmayan bebek şampuanları çok sonraları çıktı ve herkes birden bebekler için uygun olan sabun ve şampuanın göz yakmayanlar olduğuna inanmaya başladı. Şimdilerde çoğu anne de bebeklerin gözüne sabun kaçırmadan yıkamayı belki de bu yüzden hiç öğrenmedi. Ama inanın sizin anneniz ya da büyükleriniz bunu çok iyi biliyor.

Bebeklerimizin gözüne sabun kaçmadan ve hiçbir kimyasal zehire maruz kalmadan, neşe içinde banyo yapmaları bizim için çok önemli. Çözümü sentetik zehirli kimyasallarda aramak yerine, gerçek çözümün peşine düştük ve geleneksel alışkanlıklarımızı yeniden kazanmanın tek sağlıklı çözüm olduğuna inandık. Bebeklerimizin, çocuklarımızın hassas tenine hiçbir kimyasal değmesin, doğal şifalı yağlarla ciltleri beslensin, çocuklarımız sağlıkla büyüsün, sağlık nesiller boyu sürsün.

GMP Standarlarında üretim
Lavanta yağlı bebek sabunumuzu üretirken içerisine eklediğimiz her bir yağ hassas bebek tenine ve narin ciltlere göre, özenle seçildi ve formüle edildi. GPM sertifikalı iyi üretim sistemleri çerçevesinde, Sağlık Bakanlığı Yönetmeliğine uygun olarak tıpkı diğer sabun, kozmetik ve temizlik ürünlerimiz gibi kimyagerlerimiz tarafından üretilmiştir.

Yenilebilir yağlardan gelen sağlıklı, saf temizlik
İçerisinde boya ve parfüm dahil hiçbir sentetik girdi bulunmayan bebek sabunumuz, %100 yenilebilir yağlarla üretilmiştir.

İçerisindeki Yağlar

Zeytin yağı
Sabunlarımızın tamamı Sızma zeytinyağı ile üretilir. Zeytinyağı ciltte nemlendirici görevi yapmaktadır. Ayrıca sabunları sertleştirir ve daha beyaz sabunlar oluşturur.
Hurma Çekirdeği Yağı
Hint yağı, zeytinyağı ve hindistan cevizi yağı gibi diğer yağlarla birleştirildiğinde, harika, sert, uzun ömürlü bir sabun oluşturur. Cildi nemlendirir, besler ve sabunun köpürmesine yardımcıdır.
Hindistan Cevizi Yağı
hindistancevizi yağı kullanmanın cilde verdiği nem sayesinde cilt kurumasının önüne geçmede yardımcıdır. Hindistan cevizi yağının süper temizleyici gücü sayesinde ciltte ve saçta derinlemesine temizlik sağlar.
Kayısı Çekirdeği Yağı
A, C, E vitaminleri, linoleik ve oleik asitler bakımından zengin olan kayısı çekirdeği yağı cildi beslerken aynı zamanda yumuşak yapan lük bir bakım yağıdır.
Hint Yağı
E vitamini ve diğer antioksidanlar içerir. Yüksek nemlendirici özelliği dışında sabundaki köpüğü arttırmaya yardımcıdır. Sabuna zengin, kremsi bir köpük kazandırır.
Lavanta Yağı
Lavanta yağı ciltte kesik ve sıyrıkları iyileştirmeye yardımcı olan güçlü antibakteriyel özellikler içerir . Aynı zamanda cildinizde yaşayan hastalığa neden olan patojenleri öldürme kabiliyetine sahip güçlü bir antiseptiktir. Lavanta yağı sadece cildinizi değil aynı zamanda ruh halinizi de etkiler.
Sevgilerimle
Ferda Uslu

*Dip Not:
Yağların sabunlaşması için hassas ölçümlerle kullanılan sodyum hidroksit, sabunlaşma esnasında yağlarla birleşerek doğal gliserine dönüşür. Bitmiş sabunda hiçbir şekilde bulunmaz ve hiçbir kalıntı bırakmaz.