Koltuk Altı Detoks Maskesi

Koltuk Altı Detoks Maskesi

25/04/2019 0 Yazar: Fermente Mutfağım

“Kurtarıcı maske!

Koltuk Altı Detoks Maskesi, koltuk altınızda oluşan zararlı bakterilerden, toksinlerden ve kokudan sizi kurtarır, cildinizi besler ve sürekli koruma sağlar.

Vücudumuzun salgıladığı ter aslında kokusuzdur. Fakat gerek kimyasal ve koruyucu ağırlıklı tükettiğimiz gıdalar ve kozmetik ürünler, gerekse gün içerisinde sarf ettiğimiz efor, az havalanan koltuk altımızda zararlı bakterilerin oluşmasına ortam hazırlarken hem koku üretir hem de cildimizde deformasyona sebep olur.

Koltuk Altı Detoks Maskesi, biriken, toksinden kaynaklı tıkanmış gözeneklerin açılmasına yardımcı olur, cilde nefes aldırır.

İçeriğindeki bentonit kil’in tutucu özelliği sayesinde tüm bakteri ve toksik maddeler absorbe edilir, kil yapısının içine emilir ve gözeneklerden dışarı atılır. Böylece cildinizi en doğal haline kavuşturur ve pürüzsüz hale getirir. Antibakteriyel ve antienflamatuar özellikleriyle öne çıkan Lavanta Yağı ise, gözeneklerdeki bakteri oluşumunu uzun süreli engeller, cildi nemlendirir, yatıştırır ve besleyerek korur.

Tavsiye edilen kullanım şekli;
Koltuk altına ince bir tabaka halinde sürülerek, maske kuruyana kadar 30 dk ile 1 saat arası bekletilir. Süre sonunda su ile durulanır, durulanan bölge, çam katranı sabunu ile yıkanır, organik elma sirkesi toniği uygulanır, shea yağlı roll-on sürülerek işlem tamamlanır..