Fermente Sıvı Sabun

Fermente Sıvı Sabun

27/02/2019 0 Yazar: Fermente Mutfağım

Yenilebilir yağlar ve Probiyotik içecek olan kombu çayıyla muhteşem bir sıvı sabun yaptık.
Fermente Sıvı Sabun ile Tanışın.
Fermantasyon binlerce yıldır uygulanmakta gıdanın geleneksel olarak en eski saklama metodudur. Gıdanın, besinsel değerlerini arttırmak için biyolojik bileşenler içerir. Fermantasyon, güzellik ürünlerine tanımlanmasından önce, geleneksel olarak sebze ve meyve gibi yiyecekler için kullanılmıştır. Bu işlem yiyecekler ile, iyi bakterilerin üremesini sağlayan bir ortam oluşturulmasını içerir. Bu doğal bakteriler laktik asit oluşturmak üzere nişasta üzerinde beslenir. Sonuç? Yiyecekler korunur ve b vitamini, probiyotikler, omega 3 yağ asitleri ve enzimleri oluşur!

Cilt bakımına gelince, aktif bileşenler parçalanır, böylece besinler ve mineraller cilt tarafından daha hızlı emilir. Bu bileşenler, cilt üzerinde inanılmaz faydalı bir etkiye sahip olan antioksidanlar ve amino asitlerle daha da zenginleşir.
Fermente edilmiş malzemelerin cilt bakımı faydaları nelerdir?
Fermente edilmiş içerik, cildimizin genel sağlığı için birçok olası faydaya sahiptir. Fermantasyon işlemi, her bir bileşendeki antioksidanların seviyesini arttırdığından, bu, cildin yaşlanma sürecini yavaşlatmaya yardımcı olabilir. Fermente gıdalar yemenin de cildi içten dışa açıklığa kavuşturma ve gençleştirme yeteneğine sahip olduğunu göstermiştir. Cilt bakımında kullanıldığında, bu fermantasyon işlemi, bileşenlerin biyoyararlanımını arttırır, bu da daha derin bir seviyede emilebilecekleri anlamına gelir. Bu özellikle kuru cilde sahip herkes için mükemmeldir!

Yukarıda verilen bilgiler, çeşitli makale ve kullanıcı deneyimleri doğrultusunda hazırlanmıştır. Tedavi iddası içermez. Ürünlerimizin hiçbirisi İlaç değildir. Hastalık ve tedavi için lütfen doktorunuza danışınız.