Bağırsak, beyin, kemik ve cilt sağlığım için her sabah kemik suyu içmem gerektiği bildiğim bir şeydi ama, düzenli içmeyi henüz başaramamıştım. Bedeni çok iyi temizlediğini bildiğim için, Hindistan cevizi yağlı zerdeçal kürümüzü de her gün bir tatlı kaşığı tüketmem gerekiyordu. Ama ben her sabah sadece Elma sirkemizi içebiliyordum.

Geçen yıl Kasım ayında hepsini karıştırarak birlikte içmeye başladım, Bu pratiklik sayesinde üçünü de beslenmeme dahil etmeyi ve hepsini de düzenli içmeyi en sonunda başarmıştım.

Yaklaşık bir yıldır her sabah kahvaltıdan önce, bu karışımı içerek güne başlıyorum. Gönül Hanım’a her sabah işe gelince bu şifalı iksiri hazırlaması için geçen yıl şöyle tarif vermiştim.

• İlikli kemik suyumuzu ılık olacak şekilde biraz ısıt ve bir kupaya dök,
• İçine 1 tatlı kaşığı Hindistan cevizi yağlı zerdeçal kürümüzden ekle,
• 2 yemek kaşığı da elma sirkemizden ilave et ve güzelce karıştır.
Fermente sabah detoksu artık hazır.

Kullanmaya başlayalı daha 2 ay bile olmadan saç dipleriminde çok kısa kısa saçlar çıkmaya başladı, giderek uzadı ve diğerlerine karıştı bile. Beni her görenin cildimin çok canlılı ve parlak göründüğünü ne kullandığımı sorması fermente sabah detoksumu sizinle paylaşmanın zamanının geldiğini fark etmemi sağladı. Bir bardak fermente detoksla güne başlamak her zerrenizin arınarak temizlendiğini yakından hissetmek gibi. Çünkü o bir bardak sabah detoks içeceğinde, vücuduma giren gerçek besinlere her hücremin aç olduğunu biliyorum. Dışa yansıyan canlılık ve parlaklık, tüm bedenin arınmasının sonucudur. Bir bardak şifanın faydalarını ben her geçen gün tüm bedenimde hissederken, bu deneyimi sizlerle zaman kaybetmeden paylaşmak istedim.

Sevgilerimle
Ferda Uslu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir