Fermente Sabah Detoksu

Fermente Sabah Detoksu

23/09/2019 4 Yazar: Fermente Mutfağım

Her sabah bir bardak şifa ile vücutta detoks etkisi

Böbreklerimiz, karaciğerimiz, cildimiz ve tüm sistemimiz vücudumuza giren maddeleri işlemek ve toksinleri atmak için her gün çok çalışırlar. Organlarımız toksinlerle aşırı yüklenip zehirlendiğinde;
Yorgunluk, sindirim problemleri, şişkinlik, kas ağrıları gibi pek çok belirtiler ortaya çıkar. Bu semptomlar kontrol edilmediğinde ve vücudumuz en uygun şekilde detoks yapamadığında, daha fazla sağlık problemi riski altındayız demektir.
Her sabah aç karnına bir bardakta üçlü şifa karışımını içerek vücudumuza günlük detoks yapabilir, bu karışımın faydalarından maksimum şekilde yararlanabiliriz. Fermente Sabah Detoksu, 2018 yılının Kasım ayından bu yana düzenli olarak her sabah aç karnına bir kupanın içerisinde içtiğim şifa dolu bir detoks karışımı.

Şifa kaynağı bu üç ürün nedir?

İlki ilikli kemik suyumuz.
Bağırsak, beyin, kemik ve cilt sağlığı için ideal desteği veriyor. Bol miktarda kolajen ve protein içeriği Bağırsak geçirgenliğini onarmaya yardımcı olurken, gıda inteloransları, tüm sindirim şikayetleri konusunda bizi rahatlatıyor. Kolejenin cilt ve saç sağlığımızdaki müthiş etkilerini bize en doğal şekliyle yaşatıyor.

-Organik Hindistan Cevizi Yağlı Zerdeçal kürümüz.
Organik sertifikalı olan Zerdeçal kürümüz, zerdeçalın etken maddesi curcuminin vücut tarafından emiliminin yükselmesi için formüle edildi. Curcumin vücut tarafından doğru emildiğinde, enflamasyonu gideren, enfeksiyon ve mikroplara karşı etkili, karaciğeri yenileme özelliğine yardımcı, yaraların iyileşmesinde hızlandırıcı ve sindirim sistemini destekleyici etkilere sahiptir. Antienflamatuvar olduğu için de doğal ağrı kesici özelliği vardır.

Organik Fermente Elma Sirkemiz.
Çiğ elma sirkemiz vücutta Antimikrobiyal bir ajan olarak görev yapar. Bağırsaklara bir dizi faydalı bakteri sunarak sindirim sağlığını da düzenler. Tükettiğimiz besinlerden vitamin emiliminini arttırır. Bu yüzden elma sirkesi yalnızca kendi başına besleyici bir gıda değildir, aynı zamanda yediklerinizi daha biyoyararlı ve dolayısıyla daha besleyici yapmaya yarar! Bu nasıl muhteşem bir etki hayal edebiliyor musunuz? Kendi içerdiği çok değerli vitaminler, mineraller de cabası.
Bu üç harika ürün karışımıyla her sabah detoks yapmak, sağlığımız için atacağımız önemli ve çok büyük bir adım olacaktır.

Etkilerini kısaca özetleyelim.
Göz çevrelerinde kırışıklık oluşumunda azalma,
Parlak ve canlı bir cilt,
Yaşlanma karşıtı etkiler,
Akne ve cilt sorunlarında azalma ve kuruma,
Ciltte hücre yenileme ve onarma,
Bedende artan enerji hissi,
Ağırlık ve kilo kontrolü,
Sindirim sisteminde rahatlama,
Hastalıklara karşı direncin artması,
Güçlü bir bağışıklık sistemi,
Vücuttaki iltihabın atılarak kuruması.

Kullanmaya başlayalı daha 2 ay bile olmadan,
Saç diplerimde kısa kısa saçlar çıkmaya başladığını görünce öncelikle çok şaşırdım. Kendi sabunlarımı 2015 den bu yana kullandığım için, saçlarımdaki bu farklı etkiyi sadece doğal sabunlarımıza bağlamam yanlış olurdu, çünkü 2 aydır hayatımdaki tek değişiklik sabahları içtiğim 1 bardaklık sabah detoksuydu. Saçımdaki kırılmalar, dökülmeler azalmış, kökler güçlendikçe, daha da güzel uzamaya başlamıştı. Cildimdeki parlaklık ve ışıldama da gözle görülür ve farkedilir olmuştu. Zerdeçalın etken maddesi olan curcuminin elma sirkesi ve kemik suyuyla birleşiminden olan iyilik hali kısa sürede tüm bedenimde kendisini hissettirmeye başladı. Dışa yansıyan canlılık ve parlaklık zaten tüm bedenin arınmasının bir sonucuydu. Vücudumuzun ve hücrelerimiz gerçek besinlere olan açlığı, gerçek besinleri ona verdiğinizde yaşadığınız muazzam değişimle çok rahat fark ediliyor.

Neden Sabahları aç karnına içiliyor?
Sabahları vücudumuzun detoksifikasyon (kendisini temizleme) özelliğinin en iyi çalıştığı zamandır.
Sabahları uyanınca güne ılık bir bardak suyla başlamalı, ardından Fermente sabah detoksundan bir kupa içilmeli. Böylece midemizi ve bağırsaklarımızı güne hazırlamış, vücut enerjimizi arttırmış ve detoks için ona yardım etmiş olacağız. Ardından acıkınca sağlıklı bir kahvaltıya geçebiliriz.

Fermente Sabah Detoksu Nasıl Hazırlanır?

• İlikli kemik suyumuzdan 1 su bardağı kadarı ılık olacak şekilde ısıtılır,
• İçine 1 tatlı kaşığı Hindistan cevizi yağlı zerdeçal kürümüzden eklenir,
• 2 yemek kaşığı da elma sirkemizden ilave ederek ve güzelce karıştırılır.

İşte, Fermente sabah detoksu hazır! Bu şekilde, üç farklı şifa kaynağı tek bardakta buluştu ve ben sabahları bu karışımı içmeye başladım.

Yaklaşık bir yıldır ve her sabah.

Sağlığınıza…

Ferda Uslu