Fermente Mutfağım Elma Sirkesi

Fermente Mutfağım Elma Sirkesi

27/02/2019 2 Yazar: Fermente Mutfağım

Doğal fermente,
Organik sertifikalı,
Pastörize edilmemiş çiğ (Raw)
Plastiğe temas etmeden üretilmiş,
Cam şişededir.
Aşağıda bahsi geçen faydaları alabilmeniz için özel olarak üretilir.
Salata ve soslar için üretilmemiştir, içimi hafiftir, susuz ya da suya eklenerek tüketilir.
Fermente Mutfağım Elma Sirkesi aynı zamanda yenilebilir fermente kozmetiğin de bir parçasıdır. Cilt ve saçta yenilenme için kullanılır.
Elma sirkesinin sağladığı geniş faydalardan bazıları anti-bakteriyel, anti-septik, anti-viral ve anti-fungal özelliklere sahip olmasından kaynaklanmaktadır. Sirke, bakterileri de içeren patojenleri öldürmeye yardımcıdır. Bu ise, bakteri, virüs veya mantardan veya düşük pH seviyelerinden kaynaklanan her türlü rahatsızlığınızın elma sirkesi yardımıyla tedavi edilebileceği anlamına gelir. Bunlar, alerji, sivilce, eklem ağrısı, boğaz ağrısı, sinüzit enfeksiyonları, kulak enfeksiyonları, kızarıklıklar, sindirim ve mide ülseri gibi birçok rahatsızlığı da içerir. Elma sirkesi, günlük diyete destek olarak kullanıldığında, sadece basit, ama kapsamlı bir yudumla, vücuttaki sıkıntıların büyük bölümünü önler ve tedavi eder.

Elma sirkesini günlük rutininize dahil etmenizin özellikle cazip bir faydası da kilo kaybıdır. Tarım ve Gıda Kimyası Dergisi’ndeki (Journal of Agricultral and Food Chemistry) 2009 tarihli bir araştırmaya göre, Japon araştırmacılar, yemeklerin yanında asetik asit ile takviye edilen farelerin, diğer farelerle aynı miktarda gıda tüketmesine rağmen, vücut yağlarının yüzde 10 daha azına sahip olduğunu keşfetmiştir. Bu nedenle elma sirkesinin ana bileşeni olan asetik asit, kilo verme ve vücut bakım ve onarımı ile ilişkilendirilmiştir.
Sirke, kan lipid profili ve insülin seviyeleri üzerinde olumlu etki yapar ve bu da sirkeyi diyabetik hastalar için mükemmel bir ilaç haline getirir.
Doğal Fermente Elma sirkesi içinde
A Vitamini,
B1 Vitamini,
B2 Vitamini,
B6 Vitamini,
C Vitamini,
E Vitamini,
Demir,
kalsiyum,
bakır,
florin,
fosfor,
manganez,
magnezyum,
sülfür,
sodyum ve klorin bulunmaktadır.
Aynı zamanda aldehit, amino asit, potasyum hidrat, propionik asit ve pektin de içermektedir.

Yukarıda verilen bilgiler, çeşitli makale ve kullanıcı deneyimleri doğrultusunda hazırlanmıştır. Tedavi iddası içermez. Ürünlerimizin hiçbirisi İlaç değildir. Hastalık ve tedavi için lütfen doktorunuza danışınız.