Citronella Vücut Sprey Sivrisinek Kovucu

Citronella Vücut Sprey Sivrisinek Kovucu

09/07/2019 0 Yazar: Fermente Mutfağım

Sivrisineklerden korunmanın en doğal yöntemi

%100 yenilebilir içeriğiyleyle insanı ve doğaya faydalı.
Bir sprey düşünün!
• Sivrisinekleri sizden uzaklaştıran,
• İnsana ve doğaya faydalı,
• Yenilebilir içeriğe sahip ve toksin olmayan,
• İçerdiği bitkisel faydalı yağlar sayesinde cildinizi besleyip nemlendirirken, aynı zamanda cildi sakinleştiren,
• Küçük çocuklar ve bebekler için bile güvenli olan.

Biz bunları düşündük ve “Sıfır zarar, çok yönlü yarar” ikemizle
“Citronella Vücut Spreyini” ürettik.

Yağlardan Gelen Sağlık ve Koruma
Citronella Vücut Spreyi
, değerli yağların, su ve bitkisel gliserinin doğru formülasyonundan oluşur. İçindeki yağların cilde sayısız faydaları olması dışında, bu yağların kokuları sivrisineklerin sevmediği kokulardır ve sivrisinekleri insan teninde çeken karbondioksit ve laktik asit kokularını da maskelerler.

İçerisinde Neler Yok?
DEET, Alkol, Parfüm, Kimyasal, Petrol Türevleri ve Mineral Yağ,
Paraben, lanolin, koruyucular ve zararlı kimyasallar içermez.

İçerisinde Bulunan Yağların Faydaları Nelerdir?
Okaliptüs yağı, antibakteriyel özelliklere sahip doğal bir antiseptik olup, yaraların, küçük kesiklerin, aknelerin, böcek ısırıklarının, cilt enfeksiyonlarının ve daha fazlasının tedavisinde kullanılır. Bu yağ, sivrisineklerin ve diğer böceklerin cildinizin kokusunu almasını zorlaştıran para-menthane-3,8-diol (PMD) adlı bir bileşik içerir.
Nane yağı Anti viral bir ajan olan nane yağı cildi derinden temizleme özelliğinin dışında sivrisineklere ve uçan böceklere karşı doğal bir caydırıcıdır .
Citronella yağı Kas spazmlarını azaltmak, baş ağrısını hafifletmek ve enerjiyi artırmak alanlarında da ünlüdür. Genel olarak cironella yağı kötü vücut kokularını giderebilir, baş ve vücut bitlerini yok edebilir, yaşlanma görünümünü yavaşlatabilir, cilt sağlığını artırabilir ve cildin nem emilimini iyileştirebilir.
Sivrisinekler, kara sinekler, pire ve keneler gibi böcekleri iter, bu nedenle ısırıklarını önler. Citronella yağı, DEET gibi kimyasal böcek kovuculara karşı doğal, toksik olmayan bir alternatiftir.
Lavanta yağı da bir antiseptiktir ve yara dezenfeksiyonu için kullanılabilir. Ayrıca mantar enfeksiyonları, akne ve egzama tedavisinde de faydalıdır. Lavanta yağının doğal sinek böcek, kene ve larvaları uzaklaştırıcı etkisi vardır.
Biberiye yağı, böcekleri ve sinekleri uzaklaştırıcı kokusu dışında, ağrıyı azaltma sakinleştirme, antiseptik olması gibi cilde yararlı pek çok etkiye sahiptir.
Çay ağacı yağı böcek kovucu etkisinin yanı sıra, dezenfektan ve antiseptik özelliği sayesinde deri hastalıklarıyla mücadele gibi alanlarda da kullanılmaktadır.

İnsana ve doğaya faydalı, performans açısından son derece etkin, %100 etken maddeden üretilen, diğer yenilebilir kişisel bakım ürünlerimizle de tanışın lütfen.

Kişisel Bakım Ürünleri