Çamaşır Sabunu

Çamaşır Sabunu

27/02/2019 0 Yazar: Fermente Mutfağım

Fermente Mutfağım olarak, bildiğiniz üzere gıdadan kozmetik yapan bir firmayız. Gıdadan kastım daha çok yenilebilir şifalı bitkisel yağlar. Zeytinyağı, Hindistan cevizi yağı, lavanta yağı, kakao yağı, Shea yağı, nar çekirdeği yağı, badem yağı vs gibi daha şu an aklıma gelmeyen onlarca yağ kullanılıyoruz kozmetik üretiminde. Bu yağlarla kozmetik üretim atölyemizde, tahmin edersiniz ki oldukça yağlı bir çalışma yapılıyor.
Kullanılan, karıştırma dolum ekipmanlarının tamamı gün içerisinde yapılan çeşitli üretim sonrasında defalarca temizlenip yağdan arındırılması gerekiyor ki bir sonraki ürün üretimine geçilebilsin.
Ayrıca İlikli kemik suyu üretim alanında da yine kemikte bulunan hayvansal yağın her gün kaynatma kazanlarından temizlenmesi bu üretim alanının en çok zaman geçirdiği işlerden bir tanesi. Tamamen temizlenmiş kazanlara şişelenmiş kemik suyu tekrar girip sterilizasyon işlemi yapılıyor ki bu da demek oluyor ki kazanlar yağdan %100 arındırılmış olmalı.
Peki gerek ekipmanın yağdan arınması gerekse yerlerin yağdan arındırarak temizlenmesi için bilin bakalım Fermente Mutfağım personelleri ne kullanıyor?
Yalnızca Fermente Mutfağım Çamaşır Sabunu.
Evet o kadar iyi yağ çözme etkisi var ki, hiçbir üretim alanımızda başka yağ sökücü ürüne ihtiyaç duyulmuyor.
Ayçiçek yağının sabunlaşmada yağ çözme etkisi çok kuvvetli. Bu bağlamda 2. Sırayı da ayçiçek yağlı Arap sabunumuz alıyor.
Çamaşır sabunumuzu bir de ağır lekelerde kullanabilirsiniz. Kumaş üzerine dökülen leke bırakacak malzemenin yıkanmasında da size çok iyi sonuç verir.
Artizan sabunlarımız EDTA, SABUN BAZI, SLES, SENTETIK KIMYASAL, KOKU, Parapen, Alkol, Silikon, Renklendirici, Hayvansal Ürün, Jelatin, karbon karası, sabun bazı, EO ve Koruyucu içermez. %100 doğal ve yenilebilen bitkisel yağlardan yapılmıştır. Hayvansal yağ içermez.
Ortalama ağırlık el yapımı olduğu için her kalıp sabunda değişebilir. 100-150 gr.
Yenilebilir Ayçiçeği yağından üretilmiştir.

Yukarıda verilen bilgiler, çeşitli makale ve kullanıcı deneyimleri doğrultusunda hazırlanmıştır. Tedavi iddası içermez. Ürünlerimizin hiçbirisi İlaç değildir. Hastalık ve tedavi için lütfen doktorunuza danışınız.