Premium sabun koleksiyonumuzun en özel parçası
Cold prosess yöntemiyle ürettiğimiz çam katranı sabunumuz, soğuk sıkım sızma Zeytinyağı, çam katranı yağı, Hindistan cevizi yağı, hurma yağı ve Hint yağından oluşan sade formülü, siyah gövdesi ve baskın kokusu ile banyonuzda çam ormanları içinde bir kütük ev hayali ile size bir doğaya dönüş deneyimi yaşatacak.

Çam katranı sabunu, çam ağacı reçinelerinden yapılır ve güçlü bir çam kokusuna sahiptir.
Antibakteriyel ve mantar önleyici özellikleri ile bilinen çam katranı sabunu, yıllardır cilt rahatsızlıklarının tedavisinde, tıbbi yararları için kullanılmıştır.
Çam katranı sabununun sedef hastalığı, mantar ve egzamayı yatıştırıcı, kepeğe bağlı saç derisini kaşıntıyı azaltan, vücudun iltihabını hafifleten, böcek ısırıklarıyla ilişkili kaşıntıyı azaltan ve diğer cilt tahrişlerini tedavide etkili olduğu kanıtlanmıştır.
Ayrıca, Fermente Mutfağım Çam Katranı Sabunu ,%100 doğal ve yenilebilen bitkisel yağlardan yapıldığı için size, çocuklarınıza ve çevreye zarar vermez.
Edta, Sabun bazı, Sles, Sentetik kimyasal, Koku, Parapen, Alkol, Silikon, Renklendirici, Hayvansal Ürün, Jelatin, karbon karası, sabun bazı, EO ve Koruyucu içermez.

“Katranı kaynatsan olur mu şeker” derdi atalarımız. Biz şeker olmayacağını bildiğimiz için kaynatmadık, çam katran yağından sabun yaptık.
Karaçam ve kızıl çam cinsi ağaçlardan elde edilen çam katranı yağı at yetiştiriciliği, hayvancılık ve alternatif tıpta çok uzun yıllardır kullanılıyor.

El yapımı Çam katranı sabunumuz, anti-inflamatuar özelliği ile, cilt hastalıklarının neden olduğu iltihaplanmayı ve kaşıntıyı gidermekte yardımcı olmaktadır.
Cilt hastalıkları, saç dökülmesi, ergenlik sivilcesi, akne, siyah nokta, saç kıran, kepek problemi, mantar, egzama, dermatit, sedef hastalığı, kaşıntı, uyuz, varis ve ağrı, sivilceli cilt temizliği, ayak kokusu gibi birçok rahatsızlıkların tedavisinde çok etkilidir.

Yukarıda verilen bilgiler, çeşitli makale ve kullanıcı deneyimleri doğrultusunda hazırlanmıştır. Tedavi iddası içermez. Ürünlerimizin hiçbirisi İlaç değildir. Hastalık ve tedavi için lütfen doktorunuza danışınız.

2 Replies to “Çam katranı sabunu”

  1. Merhaba,
    Sitenizle karşılaşana kadar katran sabunu olarak hep Ardıç Katranından bahsedildiğini ve ardıç katranı sabunu olarak satıldığını gördüm. Fakat siz Çam katranı sabunu diyorsunuz ve satıyorsunuz. Acaba Çam katranı ile ardıç katranı arasında ne fark vardır?

    1. merhaba, ardıç katranı sabunu satışımız yoktur, mevcutta satışını yapmadığımız bir ürün için yorum yapamıyoruz ancak çam katranı sabunu;
      Cilt hastalıkları, saç dökülmesi, ergenlik sivilcesi, akne, siyah nokta, saç kıran, kepek problemi, mantar, egzama, dermatit, sedef hastalığı, kaşıntı, uyuz, varis ve ağrı, sivilceli cilt temizliği, ayak kokusu gibi birçok rahatsızlıkların tedavisinde çok etkilidir. Tavsiye ederiz. Sağlıklı günler dileriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir