Bentonit Killi Yüz Maskesi

Bentonit Killi Yüz Maskesi

21/03/2019 0 Yazar: Fermente Mutfağım

Doğanın saflığıyla temizler ve korur.

Bentonit kil, yüzlerce yıldır cildi ve vücudu detoksifiye etmek ve iyileştirmek için kullanılan volkanik külden oluşan emici bir alüminyum silikattır. Yapısındaki elektromanyetik negatif yük sayesinde bakteriyel ve toksik maddeleri güçlü şekilde tutarak vücut dışına atan, içeriğindeki mineraller ile metabolizmayı ve cildi besleyen Bentonit kil, özelliklerinin keşfedilmesiyle gıda, temizlik ve sağlık gibi bir çok alanda kullanılmaktadır. Biz de bu özelliğinden iham alarak Bentonit Killi Yüz Maskesini ürettik.

Cilt sağlığını yeniden kazandıran Bentonit Kil sayesinde toksinlerden, deri dökülmelerinden ve kuruluk problemlerinden arınan cildiniz daha enerjik, temiz ve canlı görünür. Aynı zamanda anti inflamatuardır ve cilt üzerinde yatıştırıcı etkisi vardır.

Kimyasal içerikli kişisel bakım ürünleri yüzünden cildimizde biriken toksik maddeler gözenekleri tıkar ve cildin nefes almasını engeller. Öncelikle cildin tüm bu zararlı oluşumlardan arınması gerekir. Bentonit kil burada devreye girer. Bentonit Kil’in tutucu özelliği sayesinde tüm bakteri ve toksin maddeler absorbe edilir, kil yapısının içine emilir ve gözeneklerden dışarı atılır. Böylece cildinizi en doğal haline kavuşturur ve pürüzsüz hale getirir.

Bentonit killi yüz maskesini kullandıkça, cildinizdeki gözle görülür değişiklikleri hissedecek ve sağlıklı bir cilde kavuşmanın mutluluğunu deneyimleyeceksiniz.